ÖVRIGT / Speglar / Pigtittar 5348246
*
nr 534 8246
Pigtittar
Sekelskifte 1900, höjd: 69
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 augusti 2008
kl 16:55:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 00:39:53
1
100 kr
2/8 22:03:16
2
150 kr
4/8 08:17:06
3
200 kr
4/8 09:58:32
4
300 kr
4/8 11:01:34
5
300 kr
4/8 11:02:36
5
350 kr
4/8 16:50:20
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pigtittar speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Pigtittar
nr 534 8246
Pigtittar
Sekelskifte 1900, höjd: 69
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 augusti 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 00:39:53 | 1 | 100 kr |
2/8 22:03:16 | 2 | 150 kr |
4/8 08:17:06 | 3 | 200 kr |
4/8 09:58:32 | 4 | 300 kr |
4/8 11:01:34 | 5 | 300 kr |
4/8 11:02:36 | 5 | 350 kr |
4/8 16:50:20 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pigtittar speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27